• wino

    Czy jesteś ciekaw wina? Jeśli tak, to najprawdopodobniej ciekawi Cię degustacja wina. Aby pomóc doświadczyć smaku wina, to ważne jest, aby wiedzieć, że trzeba zwolnić i zwrócić szczególną uwagę na zmysł wzroku, zapachu, i oczywiście smak. Aby móc, stworzyć wielką i prostą listę podstawowych kroków degustacji wina, jak smak 1. Trzymać kieliszek wina u jego …Read More »
  • Dziecko samo na wakacjach

    Pierwsze samodzielne wakacje swojego dziecka to dla wielu rodziców w naszym kraju ogromne przeżycie. Być może denerwują się oni znacznie bardziej niż ich dzieci, które w pewnym wieku nie mogą już doczekać się takiego wyjazdu. No właśnie w pewnym, bo nigdy nie wiadomo, w jakim wieku powinniśmy się zdecydować na pierwsze indywidualne wakacje naszego dziecka …Read More »
  • Turystyka na Śląsku

    Bez wątpienia turystyka w naszym kraju kojarzy się przede wszystkim z rejonami nadmorskimi, górami czy chociażby jeziorami. Te tereny, te kierunki zwiedzania i odpoczynku są naszym kraju najbardziej popularne od bardzo dawna. Aczkolwiek nie jedyne. W ostatnim czasie wykształcił się, bowiem nowy kierunek odpoczynku. Jest nim Górny Śląsk, na którym aktywny wypoczynek nad wszelkiego rodzaju …Read More »

Islandia

Islandia jest jednym z największych krajów zachwycających swym uderzającym pięknem z niezwykłymi i odludnymi krajobrazami. Jej bliskość do koła podbiegunowego, powoduje wielkie zmiany w długości dnia w różnych porach roku. W czerwcu Słońce sprawia, że noc jest krótka. W okresie od marca do równonocy we wrześniu, długość dni i noce jest podobna jak w innych częściach świata. W grudniu ciemność trwa około 20 godzin. Lato jest najlepszą porą na zwiedzanie Islandii. Wycieczki po Islandii oferują głównie takie atrakcje jak lodowce i wodospady. Na każdym kroku można zobaczyć tęcze, łańcuchy górskie i strumienie. Są to wycieczki na każdy gust i budżet. Jedną z popularnych wycieczek to nocne zwiedzanie Northern Lights. To niezwykłe skandynawskie zjawisko to zorza polarna. Kolejna interesująca atrakcja to konna wycieczka wikinga. Ta wycieczka z przewodnikiem obejmuje również zwiedzanie Geysir i Gulross. Dla tych, którzy kochają morze, mogą podziwiać wieloryby na Safari Wielorybów. Jeśli chce ktoś zwiedzić miasto, organizowana jest jedno dniowa wycieczka po Rejkjawiku. Można zwiedzić skanseny lub rezydencję prezydencką Laugardalur Valley. Wycieczka nad jezioro Silfra w Thingvellir oferuje nurkowanie w jaskiniach. Park Narodowy Islandii jest bardzo wyjątkowy. Głębokie rów tektoniczny amerykańską i europejską płytą tektoniczną ma glębokość ponad 150 metrów. Ten rów uważany jest za jeden z dziesięciu najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Dla żądnych wrażeń, ucztą jest wycieczka po sercu Islandii. Można zwiedzić pola lawy, starożytne jaskinie, które mają formacje lodowe, piękne stalaktyty. Wycieczki The Golden Tours są bardzo popularne, to klasyczne wycieczki są dla turystów w każdym wieku. Obejmują one słynne gejzery położone w dolinie, wodospad Gullfoss w kanionie rzeki Hvita, góry i obszary morskie. Bez względu na to, które miejsca w Islandii odwiedzamy, zabytków nie zabraknie. Kraj oferuje coś dla każdego. Wydaje się, że natura jest tendencyjne i obdarzyła Islandię malowniczymi cudami, które nie mają żadnego rywala. Słusznie nazwano ten kraj – krainą ognia i lodu.

Comments are closed.