• Wakacje komunikacją miejską

    Już od wielu lat, aby zorganizować dla siebie wymarzone wakacje nie trzeba już posiadać swojego indywidualnego samochodu lub korzystać z innych środków transportu takich jak samolot czy też pociąg. Takiej konieczności po prostu nie ma i można skorzystać ze znacznie bardziej alternatywnych źródeł transportu. Wówczas do tego celu można wykorzystać nie tylko indywidualny środek transportu …Read More »
  • Dlaczego nasza skóra może być odwodniona?

    Czasami zdarza się, że nie mamy czasu, żeby poświęcić swojemu ciału odrobiny uwagi, a ostatni raz nakładaliśmy maseczkę kilka miesięcy temu. Nie ma się co dziwić, często całą swoją energię poświęcamy naszej karierze, rodzinie, zainteresowaniom itp. Warto jednak od czasu do czasu zadbać także o siebie. Odwodniona skóra wymaga uwagi. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu …Read More »
  • Zdjęcia z wakacji

    Od wielu lat turystyka nie tylko na terenie naszego kraju, ale również i świata kojarzy się wszystkim z bardzo wymyślnymi a co najważniejsze pięknymi fotografiami, które wykonuje się podczas swoich wyjazdów. Bo na każdym wyjeździe, niezależnie czy są to wakacje czy podróż poślubna czy też inny element turystyki powinniśmy robić wspaniałe zdjęcia, które utrwalą wszystkie …Read More »

Islandia

Islandia jest jednym z największych krajów zachwycających swym uderzającym pięknem z niezwykłymi i odludnymi krajobrazami. Jej bliskość do koła podbiegunowego, powoduje wielkie zmiany w długości dnia w różnych porach roku. W czerwcu Słońce sprawia, że noc jest krótka. W okresie od marca do równonocy we wrześniu, długość dni i noce jest podobna jak w innych częściach świata. W grudniu ciemność trwa około 20 godzin. Lato jest najlepszą porą na zwiedzanie Islandii. Wycieczki po Islandii oferują głównie takie atrakcje jak lodowce i wodospady. Na każdym kroku można zobaczyć tęcze, łańcuchy górskie i strumienie. Są to wycieczki na każdy gust i budżet. Jedną z popularnych wycieczek to nocne zwiedzanie Northern Lights. To niezwykłe skandynawskie zjawisko to zorza polarna. Kolejna interesująca atrakcja to konna wycieczka wikinga. Ta wycieczka z przewodnikiem obejmuje również zwiedzanie Geysir i Gulross. Dla tych, którzy kochają morze, mogą podziwiać wieloryby na Safari Wielorybów. Jeśli chce ktoś zwiedzić miasto, organizowana jest jedno dniowa wycieczka po Rejkjawiku. Można zwiedzić skanseny lub rezydencję prezydencką Laugardalur Valley. Wycieczka nad jezioro Silfra w Thingvellir oferuje nurkowanie w jaskiniach. Park Narodowy Islandii jest bardzo wyjątkowy. Głębokie rów tektoniczny amerykańską i europejską płytą tektoniczną ma glębokość ponad 150 metrów. Ten rów uważany jest za jeden z dziesięciu najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Dla żądnych wrażeń, ucztą jest wycieczka po sercu Islandii. Można zwiedzić pola lawy, starożytne jaskinie, które mają formacje lodowe, piękne stalaktyty. Wycieczki The Golden Tours są bardzo popularne, to klasyczne wycieczki są dla turystów w każdym wieku. Obejmują one słynne gejzery położone w dolinie, wodospad Gullfoss w kanionie rzeki Hvita, góry i obszary morskie. Bez względu na to, które miejsca w Islandii odwiedzamy, zabytków nie zabraknie. Kraj oferuje coś dla każdego. Wydaje się, że natura jest tendencyjne i obdarzyła Islandię malowniczymi cudami, które nie mają żadnego rywala. Słusznie nazwano ten kraj – krainą ognia i lodu.

Comments are closed.