• Turystyka w Bieszczadach

    Turystyka w naszym kraju od wielu lat daje bardzo wiele wszelkiego rodzaju możliwości. Posiadamy piękne morze, niziny, wyżyny a zwłaszcza góry. Tych jest z resztą najwięcej w naszym kraju a we wszystkich nich piękne krajobrazy. Co najlepiej widać chociażby w Bieszczadach gdzie piękne góry, naturalna przyroda a przede wszystkim rzeka Solina dodają wielkiego blasku miejscowością …Read More »
  • Gdzie kupić alkohol na wesele?

    W dzisiejszych czasach alkohol można kupić w praktycznie każdym sklepie. Skutkiem tego często można spotkać bardzo duży przedział cenowy w jakim można znaleźć alkohol.  W najlepszej sytuacji są hurtownie alkoholi. Hurtownia wódki najczęściej kupuje alkohol prosto od producenta dzięki czemu może dać zdecydowanie korzystniejsze ceny od zwykłych sklepów. Hurtownia alkoholi musi być na bieżąco z …Read More »
  • Wyjazd w góry

    Nie wszyscy lubią morze. Nie wszyscy chcą wyjeżdżać na wakacje nad morze i prażyć się na plaży. Nie ma, bowiem takiej możliwości, aby wszyscy lubili jedną rzecz i tylko z niej korzystali. Dlatego, też w pierwszej kolejności organizuje się alternatywne formy wypoczynku, wyjazdu i turystyki na podstawie, których poszczególne osoby mogą odpoczywać w tym miejscu, …Read More »

Sedona

Tego sierpnia wybierz się w podróż do Sedona. Sedona jest siedzibą drugiego Zwyczajnego Hummingbird Festiwalu organizowanego przez Towarzystwo Hummingbird. Trzy dni prezentacji i imprez, takich jak wycieczki, ogród, wystawcy i śniadanie o wschodzie słońca. Położona na wysokości 4500 metrów Sedona ma największą i najbardziej zróżnicowaną populację kolibrów w Arizonie. Te małe charyzmatyczne ptaki zazwyczaj ważą od 2-20 gramów i wykorzystują swoje smukłe dzioby aby żywić się nektarem i owadami. W oczekiwaniu na festiwal, wielu lokalnych mieszkańców i firm przyjaznych kolibrom sadzą kwiaty lub budują podajniki pełne cukru i wody dla ptaków migrujących na trasie ich przelotu. Dorosłe osobniki są zazwyczaj najłatwiej dostrzegane dzięki opalizującemu upierzeniu, które miga w słońcu z delikatnie zaostrzonymi skrzydłami, które zawsze wydają się być bijącym sercem. Od kolibry wymaga to sporą ilość energii, muszą więc spożywać 1-2 razy większą ilość pożywienia od ich masy ciała, dzięki czemu karmienie daje optymalne miejsce do oglądania tych ptaków. Potrzebna jest dobra lornetka, aby uzyskać z bliska widok tych niezwykłych stworzeń. Dziennik lub pamiętnik jest koniecznością do przechowywania pisemnych danych o dostrzeżonych ptakach, to wspaniała interakcja z tymi niezwykłymi ptakami i przyrodą. Delektuj się pięknem w przestrzeganiu wszelkich gatunków ptaków. Przez lata obserwacji ptaków, można zrelaksować się i zharmonizować z naturą w pięknym Portal El Hotel Sedona. Jest to luksusowy zajazd położony w centrum miasta oferujący zakwaterowanie. Okolica jest pełna zapierających dech w piersiach krajobrazów, czerwone skały i kwiaty na pustyni, wycieczka jeepem lub wycieczka z przewodnikiem. Festiwal odbędzie się 2-4 sierpnia 2013r. Liczne podajniki i kwiaty El Portal mają szczególnie zachęcać kolibry i motyle na hotel typu boutique. Przyjdź obserwować naturalne piękno kolibrów, gdyż skupiają się na przez słoneczną Arizonę,bądź świadkiem uroku tych malutkich i charyzmatycznych ptaków.

Comments are closed.