• Ceny alkoholi dostępnych w sprzedaży hurtowej

    Ceny alkoholi dostępnych w sprzedaży są bardzo różne. Zwłaszcza ceny alkoholu sprzedawanego w sklepach bywają bardzo zaskakujące. Mogą one zarówno być bardzo tanie, jak i niezwykle drogie. Tymczasem nie wszystkie osoby stać na kupowanie droższego alkoholu. Wobec tego dużym zainteresowaniem wśród osób zainteresowanych kupowaniem alkoholu cieszą się hurtownie alkoholi.Read More »
  • Dobrej jakości emulsja do kąpieli

    Stosowanie emulsji do kąpieli jest obecnie powszechne wśród osób w praktycznie każdym wieku. Wobec tego różnego rodzaju emulsje do kąpieli są bardzo często kupowane i produkowane w dużych ilościach.Read More »
  • Różnego rodzaju leki na alergię

    Jednym z objawów alergii jest zatkany nos bez kataru. Pacjent zmagający się z takim objawem może przyjmować odpowiednie leki na alergię. Powinny one z czasem odczulić go po kontakcie z alergenem i sprawić tym samym, że będzie mógł swobodnie oddychać. W razie potrzeby osoba chora może także sięgać po krople do nosa, które będzie stosowała …Read More »

Jakich zaleceń należy przestrzegać po zabiegu plastyki brzucha

Ciało poddane zabiegowi liposukcji wymaga specjalnego traktowania. Właściwa opieka pozabiegowa pozwala nie tylko skrócić okres rekonwalescencji, ale także utrwalić efekty zabiegu. Jakie są zalecenia dla pacjentów, którzy poddali się liposukcji brzucha?

Liposukcja jest obecnie najskuteczniejszą metodą redukującą lokalne nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Procedura łączy w sobie efektywność oraz relatywnie niewielką ingerencyjność. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Zabieg pozwala swobodnie modelować sylwetkę w miejscach, które trudno poddają się działaniom niezabiegowym, np. treningom, diecie czy nieingerencyjnym metodom stosowanym w medycynie estetycznej. Miejscami, skąd najczęściej pacjenci decydują się odessać tkankę tłuszczową, są okolice pośladków, ud czy brzucha. Panowie często decydują się na odessanie tłuszczu z klatki piersiowej, co pozwala na usunięcie ginekomastii. Liposukcja wykonywana jest także w obrębie ramion czy podbródka. Pacjenci poddający się zabiegowi powinni cieszyć się dobrym stanem zdrowia. Przed operacją należy wykonać niezbędne badania krwi, w tym badania krzepliwości. W czasie poprzedzającym zabieg pacjenci nie powinni zażywać leków o działaniu przeciwzakrzepowym oraz spożywać alkoholu i palić tytoniu. Czas trwania procedury uzależniony jest od okolicy oraz rozległości planowanej operacji. Pobyt w szpitalu po zabiegu nie jest konieczny, jeżeli pacjent nie był poddawany działaniu znieczulenia ogólnego. Proces gojenia trwa do kilku tygodni, podczas gdy stopniowe ustępowanie obrzęku pozabiegowego może trwać nawet do trzech miesięcy. Więcej o zabiegu przeczytasz w tym artykule: www.tourmedica.pl/blog/na-czym-polega-plastyka-brzucha/

Plastyka brzucha: zabieg – i co potem?

Okres rekonwalescencji po liposukcji brzucha jest niezwykle istotny, gdyż stosowanie się do odpowiednich zaleceń w dużym stopniu rzutuje na rezultat operacji, który widoczny jest dopiero w okresie 2-3 miesięcy po zabiegu. Do liposukcji brzucha pacjenci poddawani są na ogół znieczuleniu ogólnemu, które wymaga późniejszej hospitalizacji przez dobę lub dwie. W bezpośrednim okresie po operacji pacjenci mogą odczuwać dyskomfort oraz niewielki ból w okolicy poddanej działaniom chirurga. Jak w wypowiedzi dla kanału Linea Corporis zapewnia dr n. med. Jarosław Stańczyk, specjalista chirurgii plastycznej, ból może być odczuwalny nie dłużej niż 2-3 dni, może towarzyszyć ruchowi i nie jest dotkliwy. W przypadku nasilonych dolegliwości ból można niwelować za pomocą niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

W okresie 5-12 godzin od liposukcji z ran pozabiegowych może wypływać ciecz infiltracyjna oraz płyn tkankowy. Po kilkunastu godzinach wyciek ten powinien samoistnie ustać. Przy większym zabiegu lekarz może zalecić założenie specjalnych drenów odprowadzających wydzieliny. Rany pozabiegowe zaopatrzone są w specjalne sterylne stripy przez 5 do 6 dni.

Po zabiegu liposukcji brzucha koniecznością jest noszenie specjalnego ubrania uciskowego. Ubranie to umożliwia uformowanie się skóry, a jednocześnie niweluje obrzęki i zapobiega powstawaniu zakrzepów. Ubranie uciskowe, według dr. Stańczyka, powinno się nosić około miesiąca, także w nocy. Na ogół jest ono wygodne i nie krępuje ruchów podczas wykonywania codziennych czynności, jednak może utrudniać swobodną aktywność sportową. Działanie przeciwobrzękowe wykazują także masaże, jednak niektórzy lekarze odradzają ich stosowanie nawet do 3 tygodni po zabiegu.

Kolejną ważną kwestią po zabiegu liposukcji jest aktywność fizyczna. Rzecz jasna nie można wykonywać zaawansowanych ćwiczeń fizycznych, odradza się także pływanie, jednak umiarkowany ruch pomaga zmniejszyć obrzęki oraz prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów krwi. W okresie 3-6 miesięcy od zabiegu pacjenci nie powinni się opalać.

Jak każda ingerencja chirurgiczna również zabieg liposukcji brzucha może nieść za sobą niepożądane skutki. Jeżeli niepokoją nas: przedłużający się ból, długotrwałe i nieustępujące obrzęki, zaczerwienienie okolic wkłucia czy nieustępujący wysięk z rany, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Comments are closed.