• Islandia

    Islandia jest jednym z największych krajów zachwycających swym uderzającym pięknem z niezwykłymi i odludnymi krajobrazami. Jej bliskość do koła podbiegunowego, powoduje wielkie zmiany w długości dnia w różnych porach roku. W czerwcu Słońce sprawia, że noc jest krótka. W okresie od marca do równonocy we wrześniu, długość dni i noce jest podobna jak w innych …Read More »
  • Trwały manicure

    Zadbane dłonie i pięknie pomalowane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Niestety, codziennie wykonywane czynności narażają manicure na uszkodzenia – w efekcie kolorowy lakier odpryskuje w nieestetyczny sposób. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszy się manicure hybrydowy utwardzany za pomocą lampy UV. Rozwiązanie to jest z pewnością wygodne, ponieważ lakier utrzymuje się na paznokciach przez nawet …Read More »
  • Wiosna w Maiami

    Wiosna to piękny sezon bo wszystkie kwiaty kwitną. Natura jest na jej szczycie, budzą się wszystkie rośliny, drzewa, owoce i zwierzęta. W Miami wiosną to sposób i czas na zabawę, pogoda tutaj jest prawie idealna, więc wiesz, co to oznacza? Oznacza to, że ludzie z całego świata będą chcieli dostać kawałek przypraw Miami. W tym …Read More »

Dlaczego nasza skóra może być odwodniona?

Czasami zdarza się, że nie mamy czasu, żeby poświęcić swojemu ciału odrobiny uwagi, a ostatni raz nakładaliśmy maseczkę kilka miesięcy temu. Nie ma się co dziwić, często całą swoją energię poświęcamy naszej karierze, rodzinie, zainteresowaniom itp. Warto jednak od czasu do czasu zadbać także o siebie. Odwodniona skóra wymaga uwagi. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że ma to negatywny wpływ na jej funkcjonowanie, a warto pamiętać, że skóra przecież jest dla nas pewnego rodzaju ochroną. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Oczywiście, zastanowić się, czy stan skóry nie jest związany z przyjmowaniem małej porcji wody. Jeśli tak, koniecznie trzeba ją zwiększyć, zgodnie z zaleceniami lekarzy. Naturalnie, na uwadze należy mieć nie tylko czystą wodę wypijaną w ciągu dnia, ale również płyny, jakie znajdują się w zjadanych posiłkach, chociażby owocach.

Cera sucha (https://www.iwostin.pl/skora-sucha-a-skora-odwodniona) potrzebuje dawki nawilżenia od wewnątrz. Nasze codzienne menu ma naprawdę istotne znaczenie, dlatego warto je drobiazgowo zaplanować. Obecnie mamy dostęp do najróżniejszych warzyw i owoców, dysponujemy nowoczesnymi sprzętami gospodarstwa domowego, dzięki którym gotowanie nie zabiera dużo czasu, dlatego zatroszczenie się o swoją dietę jest prostsze. Wody dostępne są w butelkach o różnej wielkości, co daje szansę na wybranie najbardziej optymalnego dla nas rozmiaru. Skóra to ważny organ. Jeśli jest przesuszona i wyraźnie odwodniona, koniecznie trzeba szybko  z tym coś zrobić, nie tylko ze względu na czysto estetyczne kwestie.

Comments are closed.